tundenana
| tundenana a întrebat:

Am o mica problema... vreau sa instalez windows home editions... am primit un cd de la cineva si cand vreau sa instalez imi apare sa aleg dintre windows home Retail, sau windows home OEM, sau windows home upgrade... stie cineva ce inseamna toate astea... ce inseama - home Retail sau Oem... care e diferenta intre ele... si care ar fi de recomandat pentru instalat? multumesc

Răspuns Câştigător
| DMV a răspuns:

Http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2087792,00.asp - poti intelege de aici diferenta dintre OEM si Detail.
Daca e CD cumparat atunci trebuie sa-l intrebi pe proprietarul CDului, iar daca e un CD piratat nu prea conteaza ce alegi (OEM sau Detail) atata sa fi atenta la activare sa dai Never Re-Activate After Installation.
Alegi Upgrade cand ai deja un SO (sistem de operare) instalat pe PC, dar care este mai inapoiat decat ce vrei tu sa instalezi, in acest caz, Windows XP

4 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Eh.chiar nu stiu. Dar incearca-le pe toate...nu strica un program in plus laughing

tundenana
| tundenana explică:

Corect mike... insa... tot nu stiu ce e de facut... nu as instala 10 windowsuri numai ca sa aflu raspunsul... in fine asta e... ma vad eu ce fac...

tundenana
| tundenana explică:

Dmv... multumesc mult... cat de cat lamurita...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe Google.