| NVRE a întrebat:

Am o nelamurire.
Cand creez un fisier pe desktop (kali linux) (touch exemplu.exe) nu imi apare pe desktop dar cand ma uit in file apoi desktop il vad.
Cum sa le vad pe desktop?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vrei sa creezi un fisier sau il ai facut si sa-ti apara iconul pe desktop? Daca vrei sa-ti apara trebuie sa ai Home/Desktop. Il tragi de unde il ai (deschizi doua instante a lui Home) in Desktop. Nu stiu cum este la tine dar eu am Linux Mint Mate si daca vrei iti trimit un film sa vezi cum fac eu.

| NVRE explică (pentru Salontanul):

Sa imi apara iconul

| Salontanul a răspuns (pentru NVRE):

Https://hotupload.eu/6p8 Copiaza acest link in browser si apoi, dupa ce se incarca, downloadeaza-l si uita-te!