| Anonimsiatat0 a întrebat:

Am o nelamurire. Daca de ex. am internet de 13 mb la download si upload si vreau sa imi schimb routerul cu unul mai puternic mi se va schimba si viteza de internet? Sau trebuie sa mi-o schimbe cei de la romtelecom?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Routerul da netul care e in retea. Daca e mai bun e foarte bine, are putere de acoperire mai mare, e mai stabil, face o legatura mai buna intre aparate, insa viteza netului nu poate fi mai mare decat cea data de telekom.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Routerul nu face decat sa imparta internetul la mai multe calculatoare, sau nu ai mai aflat pana acum?

| JohnyMoga a răspuns:

De la romtelecom trebuie sa tio dea ei