| anonim_4396 a întrebat:

Am o nelamurire in legatura cu laptopul Asus X555LD-XX062D
http://www.emag.ro/......C88RBBBM/. La descriere scrie ca are placa video integrata, dar la specificatii scrie ca are placa video dedicata nVIDIA 820m de 2gb. Asadar, cum are placa video, integrata sau dedicata?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Ambele. Cind nu te joci si nu faci nimic altceva care sa ceara eu stiu ce calcule grafice merge pe integrata, cind are nevoie, intra aia dedicata. Oricum 820-ul e flasneta daca vrei jocuri.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

840 e mai buna decat 820?

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

E mai putin jalnica. De banii astia faci desktop care sterge pe jos cu glumele astea de laptopuri. Bine, daca discutam de joace. Pentru office/net si plimbat de ici-colo, merge si un laptop.