| bogdannn114 a întrebat:

Am o pata neagra pe telefon si a inceput sa palpaie, poate sa fie cauzat de vreo aplicatie? Am citit ca poate fi si asta, dar nu cred, ca e putin zgariat si are o pata fix in mijloc.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pata neagra de pe ecran este cauzata de fisura cristalului lichid si se mareste cu timpul.
Cand devine prea suparator, atunci ecranul se poate schimba.

| LPCTSTR a răspuns:

Nu, displayul este spart. Daca mai e si zgariat, clar exista o fisura.

| Dddonkey a răspuns:

De obicei se intampla cand ecranul e spart. Daca e cazul se poate rezolva usor la reparatii sau daca poti si stii sau nu ai acces poti comanda un ecran online care vine cu trusa completa, vizionezi pe net cum se schimba si de obicei e simplu. Personal nu stiu nimic de aplicatii de genul dar sunt sigur ca sunt multi pe aici care cunosc.