| MrUbek a întrebat:

Am o placa audio Creative Sound Blaster Live, si un sistem audio Logitech x-530 5.1, am o problema cu satelitul central, nu se aude, cand ii dau test merge dar in rest nu, am citit si am auzit de un program MatrixMixer care-mi poate rezolva problema dar nu stiu cum sa'l deschid. Cine ma poate ajuta cu o sulutie la aceasta problema? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Ingerasull99 a răspuns:

Daca ai bagat sistemul la placa 5. 1 se aude incet, dar daca e stereo se aude mult mai tare, am avut si eu aceeasi configuratie.

2 răspunsuri:
| s4a a răspuns:

Probabil ca placa de sunet e configurata pentru stereo. Trebuie sa configurezi 5. 1 in Control Panel->Sound sau in driverul de la placa de sunet.

| brio6267 a răspuns:

Tot ce tine de Logitech pe centru se aude slab iar sateliti in general la orice sistem marca Logitech sunt absolut prost conceputi, se intimpla sa bobinez de mult asemenea difuzoare si iti spun n-ai sa vezi mai multe defecte ca la logitech.Configureaza stereo si ai sa scapi de problema pe care o ai daca vrei sa asculti muzica