| boy19boy a întrebat:

Am o placa de baza AsRock 945GCM-S si as vrea sa stiu daca imi pot pune o placi video ar suporta am DDR2 big grin eu as vrea o placa video gigabyt dar nu stiu daca placa de baza o suport astept parerile vostrebig grin

2 răspunsuri:
| bistriteanul a răspuns:

Nu conteaza ce memorie are placa video GDDR3, GDDR2, GDDR5, oricare ar fi ea, potriveste, dar uita-te dupa cele compatibile la placa ta de baza, adica sa fie de tip PCI-Express 2.0! Doar memoria RAM DDR2 a placii de baza trebuie sa o pui aceeasi! Sper ca ti-am fost de folos!
Pa, pa!

| boy19boy explică:

1 x PCI Express x16 slot as ascrie aici nu stiu daca 2.0