| ungurubulan24 a întrebat:

Am o placa de baza Fujitsu Siemens d2581-a1 are slot pci-e, dar nu stiu ce placa video buna pentru jocuri sa pun in ea.

Am incercat un VTX AMD Radeon HD 6770, dar nu am semnal la monitorsad

Ce placa video as putea sa pun?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Daca nu cumva ai vreun conector exotic pe placa de baza pentru alimentare, nu ar trebui sa fie probleme. Iti recomand un Sirtec 400W, preferabil versiunea PLUS.

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

6770 e ok, dar ai alimentat-o cum trebuie? http://www.it.com.cn/......0008_m.jpg

| ungurubulan24 explică (pentru KodrutZ):

Da am alimentat-o, ventilatorul merge dar nu se vede nimic pe monitor.

| KodrutZ a răspuns (pentru ungurubulan24):

Chiar daca nu ar primi amperaj suficient, tot ar trebui sa se vada ceva, cel putin cind bootezi sau in desktop, in afara de jocuri. Fuga cu ea la garantie sau in service!

| ungurubulan24 explică (pentru KodrutZ):

Am chemat pe cineva si mi-a zic ca placa de baza nu suporta placa video.

| KodrutZ a răspuns (pentru ungurubulan24):

In cazul asta, e un idiot. Ai Pci-Ex, ai suport pentru cam orice placa video Pci-Ex. Din ce m-am uitat la sistemul asta, tare mi-e ca sursa nu poate duce placa video.

| ungurubulan24 explică (pentru KodrutZ):

Multumesc mult, cred ca v-a trebui sa chimb sursa dar din cate am vazut aproape tot ce e in comp e special facut sa se potriveasca in mare parte doar produse de la Fujitsu Siemens.

| KodrutZ a răspuns (pentru ungurubulan24):

Daca nu cumva ai vreun conector exotic pe placa de baza pentru alimentare, nu ar trebui sa fie probleme. Iti recomand un Sirtec 400W, preferabil versiunea PLUS.