| sergiu200 a întrebat:

Am o placa video Asus M2N-SLI socket am2 nu citeste placa video s-ar putea sa fie sursa? e de 450w

5 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Spune ce sistem ai, inclusiv placa video. deci procesor, sursa, placa video. sau da add la id mess sprintaroiuflorin sa vorbim mai detaliat.

| sergiu200 explică (pentru florin1979):

Placa video de Asus 250MB, procesor AMD LE-1200, 2GB RAM, si sursa de 450w

| sergiu200 explică (pentru florin1979):

Si placa de baza Asus M2N-SLI socket am2

| florin1979 a răspuns (pentru sergiu200):

Cand ai chef si daca vrei intri pe mess sa iti dau un program ce iti cauta driverele si le instaleaza sau (si) le face update. Plca video Asus 250MB e un raspuns foarte foarte vag. probabil te referi la placa video integrata, iar aia 250MB de RAM sunt ramii ce ii mananca din ramii sistemului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placa de baza oricum nu citeste componentele unui calculator, in primul rand.

In al doilea, trebuie sa te asiguri ca placa de baza si placa video sunt compatibile. Pe o placa de baza nu poti bune orice placa video, trebuie respectate niste criterii, cel mai important fiind slotul prin care placa video urmeaza a fi montata pe placa de baza. Daca sunt compatibile, verifica placa video. Ca sa poti face asta mai intai trebuie sa gasesti un alt calculator pe care o poti monta.

Sursele no name pe care este inscriptionat 450w de obicei nu depasesc 300w. Multa lume pica in aceasta capcana, daca vrei o sursa sigura va trebui sa cumperi una facuta de un producator recunoscut. Din pacate, sursele bune au ca pret de plecare cam 250-300 RON.