| AlexAndreiD a întrebat:

Am o placa video MSI GTX 1060/6GB si de ceva timp imi sta in load la 24-25% fara sa am nimic deschis. Pur si simplu, in clipa in care calculatorul este pornit GPU intra imediat in 24% fara sa dechid ceva. Temperatura pe GPU creste la 60 de grade moment in care pornesc ventilatoarele placii video si scade la 50 de grade apoi ventilatoarele se opresc. Apoi iarasi GPU se incalzeste din nou la 60 de grade moment in care pornesc ventilatoarele ca sa raceasca GPU. Si tot asa... Deci fara sa deschid niciun program, sau browser, etc.

Las aici un printscreen: http://prntscr.com/ztugxi

Are cineva cea mai mica idee cum rezolv sa nu mai stea GPU in load?
Platesc in Bitcoin pe cel care ma ajuta sa rezolv problema :)) kidding

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Verifica ce programe iti ruleaza, poate e un soarece pe acolo laughing daca e unul bizar il inchizi!
Deci dai clic drept jos in bara, clic Manager Activitati, Procese, apoi iei la rand toate aplicatiile/programele daca vreunul ti se pare necunoscut il inchizi, vei vedea si care consuma atatea resurse...

| AlexAndreiD explică (pentru lpavel):

Stiam asta, m-am uitat ieri si am dezactivat aproape tot, mai putin procesele vitale de la win si care nu se pot inchide... si degeaba, GPU merge intr-o veselie la 25% happy
Mai am putin si caut metode de sinucidere pe google laughing
Alta idee ai? Poate ma ajuti cumva happy

| lpavel a răspuns (pentru AlexAndreiD):

Pai atunci problema e alta: Trebuie sa schimbi pasta termoconductoare de pe placa video! nu e greu deloc dar daca habar nu ai atunci ori cauti pe Youtube cum se face ori il duci la un service, alta solutie nu ai si mai devreme sau mai tarziu trebuie sa faci asta ca de nu temp. va urca mai mult pana intr-o zi cand se va arde placa, sorry asta-i situatia! Bafta!