| Tr3eaTxGh3osT a întrebat:

Am o plasma Grundig

Cand o deschid, ramane la primul canal 1 pe mono si nu pot da pe alt canal,telecomanda nu mai functioneaza, doar butoanele din dreapta de la plasma functioneaza

P.S=Telecomanda merge doar atunci cand deschid plasma, si dupa ce s-a deschis nu mai raspunde la comenzi si plasma ramane la programul 1 pe mono, am incercat sa dau la alte programe din butoanele din dreapta dar degeaba tot pe 1

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut, curata telecomanda, desfă o si cureti cu spirt șasiul telecomenzii, placa aceea, si butoanele din cauciuc (tastatura) o speli bine cu apă caldă si sapun, cauciucul acela cu butoanele, o stergi bine u un prosop curat, si o pui la loc, si vor functiona toate canalele. succes.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar este telecomanda lui originală? Sau este una pilot sau universală?

| Tr3eaTxGh3osT explică (pentru CristiDinBucuresti):

E a lui originala

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Tr3eaTxGh3osT):

Dar din butoanele de pe bord a televizorului, merge sa schimbi canalele, volumul si toate functiile televizorului, ca daca din bord touchurile merg, atunci de vină este telecomanda, daca nici din bordul televizorului nu merge, atunci defect este televizorul, dar ca sa elimini orice indoială, testeaza televizorul asa, din butoanele lui, astept raspunsul tau, sa vad ce ai rezolvat. Noapte bună!

| PanaceuUniversal a răspuns:

Iti merge numai sa deschizi televizorul fiindca nu e pus ca lumea codul telecomenzii!

| Tr3eaTxGh3osT explică:

T/C Am rezolvat tot ce a trebuit sa fac a fost sa curat putin telecomanda si sa programez tv-ul. MULTUMESC.