| UserName250000 a întrebat:

Am o porcarie si jumatate de net! Imi tot pica la fiecare 10 minute, iar apoi isi revine dupa 5 secunde. DECI NU MAI SUPORT! De ieri mi se intampla acelasi lucru. Ce pot face? Pe telefon nu mi se intampla, pe laptop imi pica de ma enerveaza, am scanat cu antivirus bun, niciun virus.

8 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Daca merge pe wifi pe telefon si pe laptop nu, atunci e de vina laptop-ul, nu reteaua.

| Twatwaffle a răspuns:

În cazul în care pe telefon nu se întâmplă deconectările, cel mai probabil ai o problemă cu placa de rețea a laptopului. Poți încerca să lași sistemul de operare să instaleze ultima versiune de driver pentru respectiva placă, deși e foarte probabil să fie compromisă ea însăși la nivel hardware.

| sierra1 a răspuns:

Cu tel-ul intri pe wifi-ul de acasa?

| Celcestietot a răspuns:

Probabil ca ai un router "extraordinar".

| Zedge a răspuns:

Nu e de la virusi, e problma cu reteaua, suna la operatorul de internet la care esti abonat si fa o reclamatie, ar trebui sa iti trimita o echipa sa vada care e problema.

| InvatamProgramare a răspuns:

Cand un laptop este afectat de un "virus" gen malware acesta trimite multe pachete catre router. Daca numarul de pachete este prea mare, routerul blocheaza accesul laptop-ului la internet. Deci trebuie sa iti devirusezi laptopul.

| whatisthis19 a răspuns:

E din cauza laptopului, dacă zici ca pe telefon nu se intampla

| csty45 a răspuns:

Mergi cu laptopul la un vecin cupleaza-te la netul lui si vezi daca ai aceleasi simptome, astfel vei sti daca e de la laptop sau de la cei care iti vand internet!