| Marin_Ionuţ_1994 a întrebat:

Am o prietena care i s-a intamplat ceva la facebook si daca se poate sa-mi da-ti o mana de ajutor.
Deci pur si simplu a intrat intr-o zi pe facebook si a avut numele schimbat, iar ea a atins limita de schimbare a numelui si nici ea nu stie cine si cum i-a pus numele ala... deci, ramane ceva de facut in privinta asta sau se mai poate face ceva pentru a schimba numele de pe facebook?

Dau funda celui ce ma ajuta.

2 răspunsuri:
| PlayWithMe a răspuns:

Simplu, i-a fost spart contul.Ai auzit de keyloggere sau de man-in-the-middle-attack? Nu sfatuiesc pe nimeni sa descarce fisiere si sa le execute pana nu le verifica pe site-uri specializate si nu sfatuiesc pe nimeni sa intre pe facebook, yahoo, gmail, etc de la scoala, facultate, pentru ca sunt pline de virusi, iar daca nu sunt pline de virusi, au versiuni vechi de software-uri, asta insemnand nesiguranta.Alta problema ar fi parole gen 123456 sau mai stiu eu ce.

Bafta!

| Marin_Ionuţ_1994 explică (pentru PlayWithMe):

Da, ce pot sa zic? Poate ca ai dreptate, dar eu aveam nevoie de alt raspuns, un raspuns in care sa-mi spui daca mai exista vreo modalitate ca sa schimb numele contului de facebook.