| Dragnea_Andrei_1995 a întrebat:

Am o problema, am cumparat recent o carcasa Thermaltake Level 10 GT Snow Edition, dar nu merg 3 ventilatoare,chiar daca sunt deja conectate la fel si luminile acestora,

10 răspunsuri:
| Spl1tS3c0nd a răspuns:

Ce mufa au? 3 pini sau molex? Ai incercat sa conectezi un ventilator la un alt calculator? Ai fan controller?

| Dragnea_Andrei_1995 explică (pentru Spl1tS3c0nd):

3 pini, nu am cum sa conectez ventilatoarele la alt calculator deoarece este singurul din casa, da, carcasa are fan controller.

| Spl1tS3c0nd a răspuns (pentru Dragnea_Andrei_1995):

Incearca sa conectezi un ventilator la placa de baza. Daca nici asa nu merge trebuie sa le trimiti la garantie. Vezi ca un pin o sa iti ramana liber pe placa de baza (nu este nicio problema)

| Dragnea_Andrei_1995 explică (pentru Spl1tS3c0nd):

A mers cand am conectat un ventilator separat la placa de baza dar tot nu stiu cum sa fac alimentarea la toate trei.

| Spl1tS3c0nd a răspuns (pentru Dragnea_Andrei_1995):

Problema vine de la fan controller. Vezi daca este conectat la sursa.

| Dragnea_Andrei_1995 explică (pentru Spl1tS3c0nd):

Nu este conectat dar nu stiu cum se conecteaza.

| Spl1tS3c0nd a răspuns (pentru Dragnea_Andrei_1995):

Din cauza asta nu ai curent la ventilatoare. Desfa carcasa si uita-te la firele fan controller-ului. Ar trebui sa fie o mufa molex. O conectezi la sursa si ai rezolvat problema.

| Dragnea_Andrei_1995 explică (pentru Spl1tS3c0nd):

Am cautat cu mare atentie dar nu exista mufa respectiva.

| Spl1tS3c0nd a răspuns (pentru Dragnea_Andrei_1995):

Fa o poza ceva sa ma uit si iti spun direct. Daca mufa respectiva nu exista fan controller-ul este inutil.Dar pe undeva, ascunsa, trebuie sa fie.

| Dragnea_Andrei_1995 explică:

Cum dau poze pe TPU?