| Ovidiu a întrebat:

Am o problema: am dezinstalat un program(autocad) si deodata mi-a disparut tot de pe desktop(in afara de gadgeturi). am dat restart si totul a mers bine, dar gadgeturile nu imi mai merg. Imi arata niste forma albe dar fara continut.
vedeti aici: http://shareimage.ro/images/nrtglsl78z35g3ayrzgr.png
ajutati-ma, scapatima de la formatarea pc-ului,

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Banuiesc ca nu vezi nici scrisul pe messenger!
1.Descarca Malwarebytes Anti-Malware de aici http://fileforum.betanews.com/detail/Malwarebytes-AntiMalware/1186760019/1 si salveaza-l pe Desktop.
Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.
Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.
La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.(spune ce a gasit aici)

2. DrWeb Cureit
DESCARCA DrWeb Cureit DE AICI ftp://ftp.drweb.com/pub/drweb/cureit/launch.exe
Opreste antivirusul si inchide toate programele din calculator, inchide si conexiunea internet si apoi ruleaza programul apasand butonul Start in fereastra deschisa.Confirma lansarea apasand butonul OK si asteapta sa scaneze programele active din memorie si cele din startup. Daca programul se lanseaza in scanare direct opreste-l apoi fa-i update si apoi bifeaza optiunea complet scan si clik OK! Dupa scanare dai REMOVE OBJECTS!

3. Da un restart si apoi Se deschide in stanga jos la start run-ul in care se va scrie regedit apoi se da enter,se va afisa o fereastra de editare a registrilor din windows ( foarte mare atentie aici ) vei parcurge intocmai acesti pasi,se da click pe
HKEY_CURRENT_USER,dupa care Software,dupa care Microsoft,dupa care Windows,dupa care CurrentVersion,dupa care Internet Settings, dupa care se va sterge folderul Zones cu click dreapta pe el si delete
Se inchide regedit si fara sa dai restart la PC, sau sa instalezi/dezinstalezi ceva totul revine la normal... enjoy it.
(nota: dezinstaleaza cele 2 programe daca ti-ai facut treaba cu ele)