| gabiburni a întrebat:

Am o problema. Am luat o pereche de casti pentru gaming iar acestea se aud infundat. Are cineva vreo solutie?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cumpără niște căști de audiofil, nu de "gaming" dacă vrei calitate audio bună. Sau măcar niște căști de calitate, dar nu de "gaming"...

| gabiburni explică (pentru anonim_4396):

HyperX Cloud 2, nu cred ca sunt praf. Vreau sa stiu daca exista ceva setari, nu sa imi mai pierd o zi incercand sa iau altele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru gabiburni):

Dacă ori placa de sunet integrată e praf, ori căștile, ai să te chinui cu setări și ai să pierzi și ziua și fără nici un rezultat. Dacă se aude "înfundat" e clar ca undeva în lanțul audio e o verigă slabă și poți tu să umbli la înalte și la alte setări până te plictisești. Asta e lipsă de fidelitate/claritate. Nu ai să faci decât să obții un semnal prost artificial "îmbunătățit"... lipsa de "detaliu" va rămâne, nu ai cum să "procesezi"/convertești semnal prost in semnal bun în cazul plăcii audio, sau să forțezi claritate prin semnal pe niște căști care fizic nu pot reproduce ceea ce le ceri... nu au dinamica necesară a traductorului electroacoustic, ori pur și simplu a circuitului electronic activ din ele după caz

| gabiburni explică (pentru anonim_4396):

Am reusit sa rezolv problema. Am facut mici setari.

| anonim_4396 a răspuns (pentru gabiburni):

Bv!

| ovidiu123432 a răspuns:

Probabil nu sunt bune si sunt stricate, incearca sa vorbesti cu cei de unde le-ai cumparat si sa vezi.

| Edmonds2342 a răspuns:

Le returnezi