| PringAloe a întrebat:

Am o problema, am nevoie de tastele -/+ pentru a muta in bios la un laptop dar laptop-ul respectiv nu are numerele si + -, cum pot face? Asa nu pot instala windows

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Apesi si tii apasat cu mana stanga tasta Fn, iar cu mana dreapta apesi tastele "+" si "-", marcate diferit (de obicei cu albastru).
SAU
Poti conecta o astatura externa USB pana ce faci setarile

| flixbuster a răspuns:

Ai -/+ intre 0 si Backspace? Nu ai nevoie de NumPad.

| Lucian2473 a răspuns:

Trebuie sa ai o tasta anume pentru a intra in boot manager. Acolo selectezi de unde vrei sa boot-eze si dai enter. La repornire va incepe instalarea.