| All4QuestionS a întrebat:

Am o problemă, am P9 Lite 2016, şi de o săptămână nu mai merge wi-fi, imi scrie ca nu are acces la internet, ma conectez si nu merge netul, şi altor persoane la aceelaşi router, si la un laptop merge, la telefonul mamei, si la alte cateva telefoane... Doar mie nu-mi merge, aveţi idei ce pot sa fac? Ce are telefonul meu? A mai păţit cineva? ( am dat restart la telefon de multe ori, am restartat routerul, m-am deconnectat de tot de la reţea, m-am conectat iar si tot degeaba)

4 răspunsuri:
| AlexSalling a răspuns:

Asta-i problema la chinezariile Huawei. Si eu am intampinat aceiasi problema cu Huawei P8. Mai bine ia-ti altul, nu merita sa te enervezi.

| All4QuestionS explică (pentru AlexSalling):

Il am de 1 an jumate si este prima data cand am vreo problemă

| AlexSalling a răspuns (pentru All4QuestionS):

La mine a aparut sa zic la 8 luni de cand l-am cumparat, dar nu am putut-o rezolva. L-am dus la garantie, mi-au spus ca telefonul nu prezinta probleme tehnice, numai ca sa nu mi-l schimbe. Am mai fost cu el la persoane care repara telefoane, niciunul na stiut cum sa-l rezolve. Nu merita sa te enervezi. Telefonul ii problema.

| gelu1970 a răspuns (pentru AlexSalling):

Si ce telefoane de exemplu nu sunt facute in China?