| edyyy10 a întrebat:

Am o problema : am un ipad 2 si am descarcat aplicatia iFile pe el si am sters din greseala din iFile cateva dosare,, dpkg,, sau ceva de genu si de atunci cand il pornesc imi apare doar maru de la apple si nimic altceva, mi-l recunoaste in iTunes, am dat restore si nimic... Ce pot face?

1 răspuns:
| Shottas a răspuns:

Resoftare ...adica tiai caam bagat pl in el... Orcum o sa te coste ceva, nu te zgarci sa faci resoftarea din tutoriale daca nu ai experienta necesara. Mi s-a intamplat si mie chestia asta cu ifile, dar la mine inca mergea. Sau daca te tine desfal scoatei bateria si fa scurt circuit la condensatori de pe placa de circuite, asa ii faci un fel de resetare de bios, ca la pc cand scoti bateria de bios dupa placa de baza si se reseteaza tot biosul. Asta ar fi cea mai ieftina si mai sigura varianta.(in cazul in care il desfaci corect, vezi ce exista si tutoriale despre asta)