| DariusBadi09 a întrebat:

Am o problema, am un microfon tip laviera, iar cand il conectez la adaptorul de la jack la usb C (nu am port jack), iar apoi in telefon, se aude infundat. La alt telefon care are jack daca il conectez direct se aude bine. Ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| InvatamProgramare a răspuns:

Poti incerca cu un alt adaptor, poate e problema de la adaptor. Daca nu, ai nevoie de alta lavaliera cu jack sau alt telefon

| AlexMh a răspuns:

Dar daca bagi in acelasi adaptor un alt microfon? si cu acela se aude la fel de prost? Daca da, atunci cu siguranta adaptorul este de vina fiindca este slab calitativ sau efectiv nu a fost facut pentru microfon ci pentru casti. Crede-ma sau nu sunt diferente intre intrebuintari.