| Rebelboy a întrebat:

Am o problema...am vrut sa bag windowsul la o vecina si nu mergea sa rulez setup de la inceput, cand porneste windows.Asa ca am incercat sa bag windowsul direct de pe CD(din My computer), am rulat setup(am mai rulat o data windows din My computer si a mers). Chestia e ca nu ma lasa sa sterg partita C.Asa ca m-am gandit sa bag 2 windowsuri, si dupa sa sterg windowsul vechi.Problema era ca PC-ul avea o problema(cred ca din sursa-calculatorul dupa ce era oprit, dupa multe incercari se aprindea) si mi s-a blokt la jumatatea instalarii, si nu a mai reluat instalarea. Mi-a dat o eroare pe care nu am reusit sa o descifrez si scotea un zgomot ciudat, un piuit.(care am inteles ca era de la placa de baza)

Intrebarea mea este, daca am facut bine ca am rulat windows direct din My computer.
Mentionez ca PC-ul este foarte vechi.Procesor AMD de 1 000 de MGHz,
memora de 40 de gb, 128 rami

3 răspunsuri:
| Florin199221 a răspuns:

Daca mai merge PC incearca sa schimbi setarile din BIOS ca sa-ti porneasca CD inainte sa porneasca Windowsul
Intrii in BIOS (apesi Del. sau F9, nu mai stiu exact, cand porneste PC ) dupa intrii in setarile de BIOS si setezi ca First-Boot sa fie de pe CD/DVD-ROM. Salvezi da-i restartul si ar trebui sa-ti mearga.

| andras14 a răspuns:

Am facut si eu aceiasi greseala si nu e bine, trebuie sa-l instalezi din nou dar ai grija ca trebuie sa dai format c ca sa se stearca celelante 2 windows

| Rebelboy explică:

Eu am incercat de 2 ori asa, si vreau sa va zic ca a mersbig grinbig grin...ms pentru raspunsuri... dupa ce repara vecina PC-ul pot incerca sa-l bag din noubig grinbig grinbig grin