| Ursulake a întrebat:

Am o problema. Azi pe drum către școală am ascultat muzica în căști, când am ajuns am oprit-o. Intr-o pauza am băgat căștile dar nu se conectat și nu e dea căști ca le-am băgat și în al telefon și mergeau și am băgat și alte căști în al meu și nu mergeau. Am Sony Xperia Z2. Am băgat acasă o scobitoare și am scos praful dar tot nu merge. Ce s-a întâmplat? Ce sa fac? Și cum se numește gaura aia? Dacă e sa îl repar

3 răspunsuri:
| AngiRobSasha a răspuns:

Se numește mufa pentru/de la căști!

| NBM990 a răspuns:

In primul rand verifica setarile telefonului in legatura cu tot ce tine de sonorizare.
Incearca sa il desfaci si sa il cureti cum trebuie.
In cazul in care niciuna din cele doua metode nu a functionat, du-l la un service.
Bafta!

| LTAA a răspuns (pentru NBM990):

Nu merge desfacut, este unibody, nu poti sa ii scoti pur si simplu capacul spate (care e din sticla), e nevoie de proceduri complicate, care ii pot anula garantia, daca sunt facute acasa. Il sfatuiesc sa mearga direct la service cu el.