| Awesome86 a întrebat:

Am o problema. cand am incercat astazi sa mi aprind celalalt laptop nu m-ai nu se aprindea. are windows xp sp3 si arata micrsoft windows. cu aceea bara si tot se incarca. dar nu se aprinde. ajutati-ma va rog

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Salut!
Chiar după ce pornești laptopul (până nu ajunge la Welcome) ține apăsată tasta F8 și alege Last Known Good Configuration.
Dacă nu funcționează, vezi dacă îl poți porni în Safe Mode (apești tot pe F8).
Dacă niciuna dintre astea 2 opțiuni nu funcționează cel mai bine este să reinstalezi Windows-ul, nu formatezi partiția C dacă ai ceva important.

1 răspuns:
| ErrorFound a răspuns:

Nu stiu ce ai putea face si nimeni nu te mai poate ajuta(legal) caci SP3 pentru windows nu mai are acces la service. Downgradeaza la SP2 sau ia-ti windows 7.