| marian5946 a întrebat:

Am o problema cand incerc sa instalez windows 7.Cand ajung la partea unde creez partitiile imi apare o partitie numita "Unnalocated Space" si nu pot crea altele imi da o eroare.Ce poate avea?

6 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Aceasta problema vine de la hard disk. Incerca sa verifici daca cablu de date este ok. Inlocuiestel cu altu

| cristimihailov a răspuns:

In unallocated space, creezi o partitie.
Nu se inlocuieste partitia. Cred ca trebuie sa creezi o partitie logica.

Dupa creara partitiilor o sa iti mai ramana niste mega care vor fi rezervati.

| NGheorghe a răspuns:

Daca are doar 200de Mbytes atunci este normal... este rezervata chiar de sistem.

Eu am formatat hardul cu PartitionMagic dupa ce am formatat si cu Windows-ul la instalare. Si dupa primul restart mi-a aparut eroarea: O Windows conseguiu dar a cabo de disco rigido - Cica Windows-ul a reusit sa ii "dea de capat" la harddisk big grin big grin!

Daca este ceva mai mare spatiul nealocat atucnci incearca cu alte
programe.

| marian5946 explică (pentru NGheorghe):

Partitia pe care o arata are vreo 300Gb

| NGheorghe a răspuns:

De vreme ce ai spatiu destul pentru instalare, creezi o partitie din unnalocated dupa ce este instalat windows-ul. Sau o poti "extinde" pe cea existenta.

| AdiFCD a răspuns:

Trebuie sa stergi partitiile facute. banuiesc ca pc-ul sau laptop-ul e nou. stergi partitiile si apoi faci alte partitii in format ntfs.