| Cucuriguuu a întrebat:

Am o problema cand scriu mesaje.
Cand vreau sa scriu un cuvant imi apar sugestii (in engleza-despre ce cuvant ar putea fi vorba). Adica daca vreau sa scriu de ex "plec" la tastarea primelor 2 litere mesageria imi ofera o sugestie de ex "play" si cand termin de scris cuvantul (plec-in cazul acesta) mi-l selecteaza automat pe cel propus de telefon.
Cum dezactivez asta?
Am Nokia Lumia 610 (Windows Phone).

FUNDA

4 răspunsuri:
| Xellita a răspuns:

Cand dai sa scrii sms dai options-> prediction setting-> off si gata! happy

| tricky a răspuns:

Ai la settings dezactivarea dictionarului.

| Cucuriguuu explică (pentru tricky):

Mai exact cum se nuemste setarea?

| Lucasion a răspuns:

Salut... e din cauza dictionarul telefonului, are un dictionar din care iti apar acele cuvinte...incearca sa dezactivezi sau sa stergi dictionarul asa am patit si eu, sper ca ti am fost de ajutor