| Razvan_7138 a întrebat:

Am o problema cateodata mi se inchide calculatorul singur dar nu in mod normal sa imi apara imaginea aia de la windows xp si din contra se stinge brusc, iar dupa ce se stinge trebuie sa apas pe butonul de aprindere de vreo 10-15 ori ca sa se aprinda din nou. Poate sa fie de la rami sau nu se mai racesc componentele?

Saptamana asta mi s-a intamplat de 2 ori. Dc?

funda!

9 răspunsuri:
| Ady00pk a răspuns:

De acord cu al3xal3x1 happy ti se incalzeste calculatorul si el e programat atunci cand ajunge la o anumita temperatura, sa se stinga automathappy

| Incubus a răspuns:

Caldura si praf, curatal un pic si controleaza si cablurile de la sursa sa fie bine mufate(ce este pe placa in special)

| vladvlad23 a răspuns:

Pai du-l la un control. Iti ia vreo 20 de lei, dar mai bine afli acum ce componenta nu e buna decat peste o luna sa afli ca ti s-o ars calculatorul.

| foxi a răspuns:

Trebuie vazut de un specialist! S-ar putea sa fie sursa defecta!

| al3xal3x1 a răspuns:

Faza e de la sursa! Exact asa am patit si eu sursa nu mai raceste si se stinge pc-u.Si trebuie sa apesi de mai multe ori butonul pentru ca sursa sa reuseasca sa se mai raceasca putin si sa reuseasca sa primeasca curentul necesar!

| TicTacUser a răspuns:

Placa video se supraincalzeste si se opreste ca sa se raceasca.

| Lorien_2084 a răspuns:

Ori e virus (si atunci fa-ti o devirusare strong), ori e dusa vreo componenta.

| ONU_2429 a răspuns:

Uita-te bine la fire poate nu fac contact bine (am patit si eu asta) untate peste tot la unitate la priza
sau daca nu du-l la contorl de nu te pricepihappy

| Mihaela_1499 a răspuns:

Deci asculta'ma bine.
Am avut si eu aceasta problema, deci dul urgent la reparat si nu il mai fatai ca o sa il arzi si se complica traba.

Cu prietenie, Diana.