| Benn12 a întrebat:

Am o problema cu 3 USB STICK-URI care nu merg.2 nu imi arata pe This PC si unul e protejat.(This disk is write-protected)
Am incercat o gramada de moduri,de la regedit,cu schimbarea WriteProtected la 0, sau cu Disk Management, Device Manager.NU MERGE!
Ce pot sa fac? Am folosit EaseUS si dau format,si face la fel, this disk is write-protected.
Ce as face? Cum repar!?
-Stickul meu: Kingston DataTraveler 3.0 USB Device

=========VA ROG MULT!=======

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Prima data asigura-te ca stick-ul /calculatorul tau nu este virusat. Pentru asta scaneaza-le cu Eset Online (cu setarile puse la maxima eficacitate) sau cu alt antivirus serios (daca ai instalat).
Exista virus care simuleaza defectarea stick-urilor/cardurilor de memorie!

2. Incearca cu EaseUS Partition Manager sa sterg intreaga partitie, dupa care sa formatezi din nou stick-ul la FAT32.
Daca nici partitia nu se poate sterge (nici pe un calculator perfect curat de virusi), atunci stick-ul este defect.

| marinaru777 a răspuns:

Alea 2 de nu merg le incerci la un alt pc, ala de e protejat trebuie formatat

| Benn12 explică (pentru marinaru777):

Am incercat si la alt pc, nu merge.Nu poti formata daca e protejat.

| Manciu_Emil_1976 a răspuns:

Ai rezolvat problema cu cel protejat? Eu am tot KingstonDataTraveler Lokcer.G3 și-mi cere parola.

| ALEXXXL19 a răspuns:

Cum spune domnu Bula eu am patit-o o data asa