| AnonimRD a întrebat:

Am o problema cu adaptorul wierless de la pc.Pana acum imi mergea dar mai facea uneori fite si tot ce trebuia sa fac era sa il scot si sa il bag la loc. Ultima data iar mi-a facut asta si dupa ce l-am bagat la loc numai functioneaza (cand functiona avea un bec care lumina cu verde) si nici in pc nu-l detecteaza.Ce sa fac? Astept raspunsuri serioase si care ma pot ajuta dau funda.

8 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Erorile pot fi cauzate si de sistemul de operare, nu neaparat de dispozitiv.
Verifica adaptorul wireless pe un alt pc la care ai acces.
Macar sa vezi daca il detecteaza.

| AnonimRD explică (pentru dannyel86):

Am incercat pe un laptop si nu il detecteaza.

| Buleandra_Danut_1999 a răspuns:

Schimba mufa pe care o băgai in Pc!
Ti s-a ars o siguranța "poate"!
Nu fa asta de capul tau? ( nici n-ai cum )
Chiamai pe cei de la care ai net, sa vina să-ți schimbe mufa!

| AnonimRD explică (pentru Buleandra_Danut_1999):

Nu s-a ars am bagat in mufa aia alte usb-uri de ex de la mouse si mergea.Imi da eroarea asta cand bag adaptorul wierless try reconnecting the device.If windows still does not recognize if your device may not be working property

| dannyel86 a răspuns (pentru AnonimRD):

Asa se intampla si cu stick-urile usb. La un moment dat cedeaza si trebuie cumparat alt produs.
Poti incerca sa schimbi mufa usb / cablul de conectare, dar asta inseamna sa ai instrumentele necesare si sa te pricepi la asa ceva. happy

| AnonimRD explică (pentru dannyel86):

Dar daca imi cumpar un alt adaptor wierless va functiona? Te rog raspunde... sunt disperat

| dannyel86 a răspuns (pentru AnonimRD):

In mod normal, nu ar trebui sa existe probleme daca iti cumperi alt adaptor wireless.
Mai ales ca pe cel actual l-ai verificat si pe alte sisteme si ti s-a indicat ca ar fi o eroare cu el.

| AnonimRD explică (pentru dannyel86):

Multumesc, cred ca o sa iau acelasi tip de adaptor.