| Pikaciuuu a întrebat:

Am o problema cu aparatul meu foto happy Doresc sa fac mai multe poze / secunda thinking adica sa apas pe buton si sa se faca vreo 20 de poze happy Dar ca nu gasesc acea setare thinking si am incercat sa vad daca este asa ceva in manualul de folosire straight face si nu scrie thinking Am Olympus x-940 big grin Ma ajutati sa gasesc unde sa dau thinking sau nu exista aceasta setare raised eyebrows?

4 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Se numeste fotografie in rafala si este specifica DSLR-urilor. Dintre acestea 5 cadre pe secunda inseamna mult, 20 o sa gasesti doar pe mirrorless sau pe unele compacte (fara declansator mecanic).
Pe aparatul tau e putin probabil sa ai aceasta functie. Nu stiu sa iti spun exact, dar poti cauta in meniu sau in manual dupa o setare cu un nume apropiat de rafala, autodeclansare, declansare succesiva sau derivatele.

Răspuns utilizator avertizat
| IsabelaIssa a răspuns:

Daca nu ai functia asta nu stiu cum o vei gasi. Eu am Nikon D3100 si imi face poze una dupa alta dar nu am gasit sa imi faca chiar 20. Imi face 2-3. Nici nu m-a interesat prea mult functia asta si nu am folosit-o prea mult.

| Aeri a răspuns:

De obicei (din cate stiu eu) e pe acelasi buton cu Stergere... La mine apare Autodeclansare dezactivat, sau imi apare sa selectez timpul dupa care se va face poza (cate secunde pana la autodeclansare) si nr de poze realizate (cate poze vrei tu sa faca).