| fuurnicuta a întrebat:

Am o problema cu boxele. Uneori, cand doresc ele( nu stiu ce factor le declanseaza) si sunt on incep sa bazaie, un bazait ca de bas foarte puternic care nu poate fi reglat sau ceva de gen. Am scos cablul care conecteaza boxele de unitate si sunetul tot se aude deci nu este o problema ce tine de placa. Uneori ma "bazaie "cu zilele alteori nu au nici o problema? Cineva are vreo idee ce anume le daclanseaza. Precizez ca le apuca bazaitul si fara sa fac nimic la pc, nu muzica nu nimic.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Garantie mai ai la ele?

| Jipa95 a răspuns:

Vezi sa nu fie de la contacte, uneori atunci cand mufa jack de la boxe nu face bine atingere cu mufa jack din pc, se aude un bazait in boxe. Incearca sa ''fixezi'' bine, sa nu existe spatiu si sa se miste mufa cand este in pc.