| shakl11 a întrebat:

Am o problema cu calculatorul, cand il aprind, se aprinde monitorul si se blocheaza cand arata marca calculatorului, ce pot face?

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Reinstaleaza sistemul.

| shakl11 explică (pentru horia2012):

Problema e ca nu imi intra in bios

| shakl11 explică (pentru horia2012):

Nu imi intra in bios! Sa incerc sa istalez un windos xp?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primul pas!
Scoate hdd-ul, dvd, periferice nefolositoare(modem usb, mouse) si da-i un boot! Asa verific eu chinezariile astea de surse care nu fac fata la sistemele noi.
Daca trece de logo si ajunge sa ceara hdd, te ramifici in alte probleme.Ori ai erori pe hdd, ori sursa chiar nu poate face fata.

| AvM94 a răspuns:

Hdd are 2 intrari nume1, nume2(eu am sata1 si sata2) incearca sa schimbi cablul la cealalta intrare.

| shakl11 explică (pentru AvM94):

Ok. Mersi anticipaat