| Anonimul8297 a întrebat:

Am o problema cu calculatorul de cateva zile. Am primit de la un coleg un fisier de tip. exe care el a spus ca e licenta lui. Nu mi-am dat seama ca este. exe si acum toate fisierele. exe si. ink pe care le deschid, imi pornesc Windows Media Center, fiserele nedeschizandu-se.
Ce pot face ca fisierele sa se deschide normal ca pana inainte?
P. S. Am Windows 7 ultimate.

6 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Observ ca esti expert, adica te pricepi, ce te mai incurci cu novicii astia de pe TPU. Sau vrei sa dai o funda si nu stii cui?

| Aliutza a răspuns:

Cred ca trebuie sa devirusezi pc`ul sau sa reinstalezi Windows`ul. Si eu am accesat mai demult, din nestiinta, un film, in format.exe si nu mai puteam face mare lucru pe calculator. Pe mine nu ma lasa nici sa`mi instalez un antivirus (cel pe care il aveam nu se mai deschidea). Am instalat din nou Windows`ul si s`a rezolvat problema. Succes!

| Anonimul8297 explică:

Ce raspunsuri...laughing
Dati va rog ceva concret, nu sa reinstalez windowsu'oh go on Asta e o eroare de windows nu au treaba virusii...

| Anonimul8297 explică:

Sunt la facultatea de informatica in anul 4... dar la problema asta chiar m-am blocat...cu raspunsuri gen "reinstaleaza windows-u" n-am ce sa faclaughing. sanders a zis ceva dar nu e acelasi windowstongue

| sanders a răspuns:

Dai click dreapta/properties/change si alegi de acolo cu ce vrei sa se deschida

| AnaEindragostita a răspuns:

REINSTALEAZA windows-ul asta cred eoo