| dya_4589 a întrebat:

Am o problema cu calculatorul. Dupa un anumit timp dupa ce-l pornesc imi intra in Microsoft Outlook (nu-l am configurat) si uneori imi mai si scrie unele litere aiurea pe ecran, am scanat si nu-mi arata sa am vreun virus.

Răspuns Câştigător
| Alex0194 a răspuns:

Pai ca sa nu ti se mai deschida outlookul in startup (la pornirea pc-ului) faci asa:
te duci: sytart=> run=>scrii ''msconfig" (fara ghilimele), dupa aia dai ok... ti se deschide o mica fereastra sus cu mai multe taburi. Te duci pe tab-ul startup, debifezi ce nu vrei sa se duca in startup (adica cauti outlook) si debifezi (stergi) dai apply si ok si nu ar mai trebui sa plece outlook in startup adica nu va mai porni automat la pornirea pc-ului. Sper sa fie de folos.

3 răspunsuri:
| Alex0194 a răspuns:

Multumesc, cat despre literele alea nu stiu ce sa zic. Pana acum nu am auzit de asa ceva. Poate daca dai o scanare mai amanuntita cu antivirusul?! Eu unu folosesc avast antivirus si sunt multumit

| dya_4589 explică:

Mersi Alex, asta mi-a rezolvat problema cu outlook, insa nu si cu literele aiurea, oricum ai fundita pentru asta.

| dya_4589 explică:

Pai am scanat si nu mi-a gasit nimic