| Clawd3lw a întrebat:

Am o problema cu calculatorul. Folosesc google chrome si deodata se inchide(nr. browserul). Deschid task managerul ("ctrl+alt+delete") si vad acolo un proces numit rundll32.exe.Il inchid si se reporneste browserul. E enervant. Patesc asta de fiecare data cand il solicit putin, sau cand il folosesc mai mult de 5 minute. Pe langa asta mi se deschid procese fara sa fac nimic. Si cand l folosesc se deschide un proces "SystemSockets.exe", procese cu nume ciudate ( rlx.exe cls.exe) dar si procese care incep cu prefixul "win" iar apoi apoi au cateva litere aleator(pana acum am inchis sute de astfel de procese pentru ca imi ingreunau activitatea)

5 răspunsuri:
| SMaricel a răspuns:

"Win" ala nu trebuie oprit, e procesul windowsului!
uite aici un link ce te poate ajuta >>
http://stealthsettings.com/ce-este-si-ce-rol-are-rundll32-exe.html

| MihaiAndronescu123 a răspuns:

Ce antivirus ai?
Cel mai probabil ai virusi.

| Hitman4iQ a răspuns:

Ce Wind ai? De ce sa nu instalezi alt browser? daca nu ai iata skype> You_Crayzy-Boy

| Clawd3lw explică (pentru Hitman4iQ):

XP SP2. Nu instalez pentru ca nu e nevoie. Am citit despre rundll32 si am vazut ca blocheazza browserul, oricare ar fi acesta.

| Hitman4iQ a răspuns (pentru Clawd3lw):

E timpul sa treci la Wind 7
nu? big grinbig grin