| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu calculatorul meu, de multe ori se blocheaza (ingheata ecranul nici mouse-ul nu mai misca) asta cam tot timpul mi se intampla. cryingstraight facesad Are cineva vreun raspuns?

Răspuns Câştigător
| laurentiu a răspuns:

Asta mi s-a intamplat si mie acum 1 ora si nu mai scapam ii dadeam intruna restart fiindca mi se bloca, si am reusit sa fac pc sa-si revina simplu am aflat cauza, daca ai instalat programe recent, stergele, sau daca ai modificat ceva in ultima vreme care dupa ce ai facut a inceput sa se blocheze atunci cauta si aia sigur e problema,
poti intra in save mode daca nu reusesti!

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pai motivele nu le spui? de ce? de exemplu ce faci in momentul acela pe pc cand iti ingheata tie ecranul? ce configuratie ai la pc? cate programe ai deschise simultan sau in paralel? ce OS ai? detalii! si poate gasim rezolvarea! Ca sa vezi temperaturile la CPU dai clik dreapta in bara de jos(undeva in gol) clik pornire manager activitati si apoi clik performanta si spune de acolo temperatura CPU si memoria!

| StefanS a răspuns:

Poate se incalzeste prea tare. Poate ai ceva program care face ca procesorul sa ajunga la 100% si de aia se blocheaza. Vezi temperaturile procesorului si eventual a placii video cu progrmaul "everest".

| Alpha13 a răspuns:

Daca iti merge greu ar trebui sa reinstalezi windowsul, cea mai sigura metoda, sau poti incerca o devirusare...cu malware bytes anti malware daca vreiwinking

| bsorynovidiu a răspuns:

Depinde de ce faci atunci, daca pornesti un anumit program sau fortezi placa video, sunet, sau alta, poate fi de la ele. daca se blocheaza din senin atunci sunt 2 variante: 1)se incalzeste datorita prafului(trebuie curatat), 2)sursa e pe duca(trebuie schimbata)