| Callmebaby a întrebat:

Am o problemă cu castile de telefon, dupa maxim o luna pur si simplu nu se mai aude nimic. Pana acum, telefoanele aveau căștile lor, in cutiuta cu cartea si restul, dar la acesta nu au fost si am fost nevoita sa cumpar separat. Am stricat deja 3 perechi si nu imi dau seama de ce. E vine mea, a căstilor sau e de le telefon?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E posibil ca, castile sunt de proasta calitate, de putere mica.
Cu un aparat de masura (ohm-metru) se poate afla daca castile sunt functionale sau defecte /au cabluile sau pastilele intrerupte. Trebuie masurate toate castile defectate.
In functie de masuratori se poate sti cauza defectarilor in serie.

| Zaygon a răspuns:

Si ce casti ti-ai tot cumparat? In ce condtii ai tinut castile?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am patit la fel, foloseam zilnic 1-2 ore castiile, dupa 2 luni nu mai mergeau. Cauza este ca astea ieftine (20-30 lei) Nu-s rezistente deloc.
Am primit o pereche de casti originale m-au tinut si ma tin de 1 an

| mcristiioan a răspuns:

Sau uzat. Se intampal des la produsele ieftine.