| GreenAlien a întrebat:

Am o problema cu computer-ul. Merge foarte, foarte greu - atât Internetul, cât şi programele de pe calculator. O perioadă îmi spunea că nu este suficient de mult spaţiu în calculator. Am mai şters din fişiere. O zi, două a funcţionat normal, dar acum iar merge greu, iar paginile de Internet fie nu se încarcă, fie nu se încarcă corect şi se vede prost. Mulţumesc pentru ajutor.

3 răspunsuri:
| AlexandruTeodor a răspuns:

Sterge din C ce nu ai nevoie, Control Panel pentru a le sterge, inchide programele din Task Manager. Ca sa vezi exact ce consuma apasa CTRL + ALT + DELETE si da pe Start Task Manager, la process vezi exact happy Sau alta metoda ca sa vezi exact si cu internet-ul de ce merge greu.
Windows 7 :
Click pe start > si scrie resmon.
Windows XP :
Click pe START > Run > resmon > enter
Sper ca te-am putut ajuta, succes!

| dbcovrigeldb a răspuns:

Reinstaleaza-ti windows-ul.
Sau poate ai ceva virusi si asta incetineaza ''miscarea'' calculatorului. Succes!

| TeodorL a răspuns:

Salut! Banuiesc ca ai WindowsXP. Te sfatuiesc sa formatezi toate partitiile si sa aloci mai mult spatiu pentru SO.
Toate cele bune,