| Marymary05 a întrebat:

Am o problemă cu internetul (cred ca este de la internet). Am un laptop si folosesc netul prin wi-fi si azi am descărcat ceva si ca sa nu dureze asa mult l-am conectat prin cablu. Iar acum dupa ce am scos cablul nu imi pot accesa niciun site cu excepția Facebook și YouTube, ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| YTBDrawingBase a răspuns:

Da. este simplu. this site cant be reached. la mine apare cam la o luna. se rezolva usor [dupa ce faci fiecare pas, dai restart]

Method 1: Restart DNS client
Method 2: Change IPv4 DNS Address. Type the following address in the Preferred DNS server and Alternate DNS server:
8.8.8.8
8.8.4.4
Method 3: Try resetting TCP/IP [astea le bagi in comand prompt[start + R: scrie CMD>Enter]
(a) ipconfig /release
(b) ipconfig /all
(c) ipconfig /flushdns
(d) ipconfig /renew
(e) netsh int ip set dns
(f) netsh winsock reset
Method 4: Reset Gooogle Chrome settings
Method 5: Reinstall Chrome