| AdytzuBV a întrebat:

Am o problema cu internetul!
Deci in timpul zilei am o viteza foarte mica la internet si nu pot juca niciun joc online! (ping extrem de mare)
Dar dupa 1 seara, viteza internetul creste foarte mult, iar pingul scade foarte mult! (sub 100 ping )...

Orele 9-24 (internetul merge foarte greu)
Orele 1-9 dimineata (merge foarte bine)

14 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ala nu e Internet ce ai tu, e o gluma, asta se intampla acum 20 de ani, pe la inceputurile Internetului in Romania cand se gatuia "teava" daca erau multi utilizatori pe ea! Asta e fenomenul la tine acum!

| AdytzuBV explică (pentru K0sti):

NextGen 100 mega pe sec. (asa zice in contract)

| AdytzuBV explică (pentru AdytzuBV):

Si in control panel tot asa apare

| K0sti a răspuns (pentru AdytzuBV):

Adica Telekom...e clar!

| AdytzuBV explică (pentru K0sti):

Cum adica?

| K0sti a răspuns (pentru AdytzuBV):

Adica vai mama lor!

| CinevaNou a răspuns (pentru K0sti):

Nextgen e telekom? de cand?

| K0sti a răspuns (pentru CinevaNou):

Http://www.next-gen.ro/compania.html
Parca stiam ca nu ai greturi cu Google!

| octav005 a răspuns:

Poti suna la departament. la cei ce iti ofera cablu net, ei te ajuta, posibil sa fie vreo setare undeva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://speedtest.net ce zice?

| AdytzuBV explică (pentru anonim_4396):

Ti.am zis, seara merge... ziua nu! Nu am mai mult de 200kpbs download si ping +1000...seara merge bine

| anonim_4396 a răspuns (pentru AdytzuBV):

Eu am intrebat ceva. Nu te putem ajuta cu persupusuri. Fa un test cu speed test si da-mi link.

Sau intra in serource mopnitor si fa-mi un screenshot (cauta-l la start)

| AdytzuBV explică (pentru anonim_4396):

Http://www.speedtest.net/my-result/5622924030 Ma mira accest rezultat!

| DryIce a răspuns:

Ziua intra toti si umple banda, seara toti dorm si merge bine. Eu zic sa te muti la alt isp care are banda mai mare. Astia probabil au 1tb/s la 100, 000 oameni care vine vreo 200kb/s de persoana. Cauta unul cu trafic mai mare. Eu am upc si e ok.