| agent003 a întrebat:

Am o problema cu Internetul, viteza de incarcare de exemplu la filmele online este foarte mica adica se incarca foarte greu dar de fapt intotdeauna se incarca repede, am schimbat windowsul si problema nu a disparut, credeti ca poate fi ceva de la providerul de internet.
P.S. la fel cand vreau sa privesc niste poze pe mai multe siteuri la fel pozele se incarca greu.

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ai facut un test de viteza ca sa vezi ce viteza de net ai? e foarte posibil sa fie de la cei ce iti vand netul.
in cazul in care folosesti wifi vezi daca ai vecini care te fura.

| agent003 explică (pentru gelu1970):

Viteza arata ca e tot aceiasi cum trebuia sa fie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viteza de net e mica. La aceasta data a lunii noi deja am descarcat si incarcat peste limita data scrisa in contract.Noi desi avem nelimitat, avem totusi o limita de upload si download scrisa in contract. Spre exemplu eu am modem Vodafone si am limita de upoad download de 4 giga. Daca am depasit aceasta limita, imi scade viteza vizibil.Trebuie sa stpet ceva timp sa se incarce ceva anume.In acest caz, trebuie sa astept pana la inceputul lunii cand vor da drumul la viteza scrisa in contract. Asta e.

| agent003 explică (pentru anonim_4396):

Eu sunt la fibra optica si de regula ar trebui sa fie nelimitat, ma gandesc ca poate ei fac ceva reparatii tehnice sau ii conecteaza pe altii si de asta viteza e mai mica

| anonim_4396 a răspuns (pentru agent003):

Atunci poate calculatorul are probleme. Poate fi de la placa de baza care nu mai trage bine.Am patit asta.