| rareshodo a întrebat:

Am o problema cu intrarea in BIOS! Vreau sa apas tasta DEL de pe tastatura dar tastatura este inactiva pana mi se afiseaza desktop-ul, exista alta modalitate de a intra sau ceva?

Răspuns Câştigător
| xLionel a răspuns:

Probabil ai tastatura usb si nu o poti folosi in timpul boot-ul. Imprumuta o tastatura cu "mufa rotunda" de la un prieten si intra in bios.
PS: Daca vrei sa-ti mearga tastatura si in timpul boot-ul cauta in ramura Pheripherics din bios o optinune cu USB Keyboard Support si dai pe enable. Aceeasi problema am avut si eu dar am rezolvat-o, din fericire eu am putut intra cu aceeasi tastura in bios happy

| rareshodo explică (pentru xLionel):

Pai nu pot intra in bios deloc

1 răspuns: