| Adrian0102 a întrebat:

Am o problema cu iphone 4, telefonul a fost decodat cu gevey.Am fost neatent si am rupt gevey-ul( cipul de decodare) pana aseara aveam la iphone versiunea de ios 4.3.3 iar aseara m-am hotarat sa ii fac update si am instalat ultima versiune de ios 7.1.1. Acum doresc sa imi cumpar un gevey sa pot folosi telefonul si pentru a vorbi. Intrebarile mele ar fi urmatoarele:

1-din cate am cautat pe net am vazut ca gevey pentru iphone 4 versiune ios 7 sau 7.0.1, 7.0.3. 7.1.1 nu exista sau nu am gasit eu.Am vazut doar pentru iphone 4S, 5, 5S, SC.

Va rog daca exista vreun model de gevey pentru iphone 4 cu ios 7.1.1 sa imi lasati un link de unde pot cumpara.

2- cum am facut update la ios acum nu mai am jailbreak si din cate am vazut nu se poate baga jailbreak la iphone 4 cu ios 7.1.1.Din cate stiu jailbreak printre altele te ajuta si la decodarea iphon-urilor daca nu pot face jailbreak inseamna ca nu mai pot utiliza un gevey pentru a putea decoda telefonul?

3-ce imi sugerati sa bag o versiune mai veche de ios cum ar fi ios 6 pentru ca stiu sigur ca pentru ios 6 pot gasi gevey si pot face si jailbreak.

Multumesc anticipat. Poaten ma ajuta cineva care se pricepe in domeniul si are chef sa citeasca tot ce am scris.

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Iti ofer doar un raspuns! Instaleaza pe el o versiune mai veche de IOS pentru a-ti face Jailbreak. E cel mai bine!

| Adrian0102 explică (pentru neluL):

Dar fara jailbreak nu merge decodat?

| neluL a răspuns (pentru Adrian0102):

Nu merge si nici downgrade nu poti sa faci momentan. Trebuie sa astepti sa apara downgrade pentru versiune ta de IOS sau gevey.

| Adrian0102 explică (pentru neluL):

Ok,mersi.

| neluL a răspuns (pentru Adrian0102):

Cu placere! wave bye, bye