| FlorinCiokan a întrebat:

Am o problema cu iPhone-ul meu. Nu imi mai merge netul de pe cartela. Mi-a mers foarte bine pana sa imi expire optiunea cu MB de la Orange, dupa 2 zile dupa ce am activat din nou optiunea si mi-am bagat MB nu mi-a mai functionat. Imi activez datele mobile si roaming-ul la fel ca inainte si nu merge. Ce sa fac? Nu vreau sa dau resetare la setarile din fabrica oricum nu cred ca ajuta.

6 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Incearca sa pui cartela SIM si in alt telefon. Daca vrei sa verificam si noi situatia, te ruagam sa ne oferi numarul de telefon prin mesaj privat.

O zi buna,
Orange Helper

| TMAIGL a răspuns:

Încerca să creezi un apn te conectezi la Wi-Fi și intri pe www.unlockit.co.nz și dai create apn și iti alegi reteau.

| TMAIGL a răspuns:

Eu nu activez romingul pentru net

| FlorinCiokan explică (pentru TMAIGL):

Am creat apn si mi-a deschis o alta pagina goala in browser.
In continuare nu imi merge.
Acum 5 zile cand mergea iPhone-ul meu 5s fiind gevey mergea doar cand era activat roming-ul. Si nu cred ca e de la gevey deoarece am semnal si functioneaza foarte ok.

| TMAIGL a răspuns:

Încearcă o resetare de rețea.
Intra in configurări>general>resetare>resetati configurări rețea

| FlorinCiokan explică (pentru TMAIGL):

Am facut si asta si am dat si resetare configurari si tot nu merge. Posibil sa fie de la cartela sau gevei. mersi oricum.