| 2qwe a întrebat:

Am o problemă cu laptop-ul ce l-am cumpărat cu o săptămână în urmă.Din greșeală ieri(12dec2019)am dat update la Windows 10, iar apoi când Windows-ul își dădea update am oprit laptop-ul de la butonul de power de pe tastatură după care a început să facă un zgomot ciudat când îl aprind parcă freacă sau zgârie ceva prin el.De la ce este și care ar fi soluția rezolvării?

2 răspunsuri:
| Algo098 a răspuns:

Poate ca e de la hard disk daca e cu hard disk normal si nu e cu SSD. Poate ar fi utila o defragmentare, o reinstalare de windows cu formatare. Presupun ca e cu hard disk obisnuit si au aparut ceva erori si la pornire isi cauta fisierele.

| Romaniamafia a răspuns:

Nu il opresti cand face update. Reinstaleaza windows-ul.