| bytzu007 a întrebat:

Am o problema cu laptop-ul meu, marca HP G62(cumparat din Italia acum 3-4 ani) cu o problema ce ma enerveaza. De exemplu cand caut ceva de Google si dau click pe un rezultat se deschide alta pagina web si cand scriu literele se scriu mari fara sa apas caps-lock. Ajutati-ma.

4 răspunsuri:
| donLuci a răspuns:

Iti zic eu intra la setarile browserului

| Mazgalici a răspuns:

Fii mai explicit ca nu am inteles nimic din descrierea ta! citeste ce ai scris si vezi daca tu intelegi ceva si apoi mai scrie odata sa inteleg si eu sa te pot ajuta! Si totusi sa-ti raspund la ce ai scris tu : Daca dai click pe un rezultat si se deschide alta pagina web dar care contine rezultatul dorit atunci chestia tine de setarile browserului pe care il folosesti, exista acolo o setare care zice cam asa (traducere) " Deschide rezultatele intr-un tab nou" si mai e una " Deschide rezultatele intr-o fereastra noua " tu probabil o ai selectata pe cea de-a doua de asta nu-ti deschide in aceeasi fereastra cum ar fi normal, dar ti-am zis nu se intelege ce ai scris pentru ca de indata ce apesi pe un rezultat de la google unde mama naibii mai scrii tu? de exemplu cauti facebook, iti apare rezultatul cu facebook, dai click si trebuie sa te loghezi, vrei sa spui ca acolo unde scrii mail-ul si parola iti scrie cu litere mari? fa-ma sa inteleg, explica mai bine si mai detaliat si spune si ce browser/windows folosesti!

| bytzu007 explică (pentru Mazgalici):

Eu folosesc windows 7 ultimate iar browser-ul e Chrome. Hai sa-ti explic: de exemplu cauti "facebook" iar cand a aparut toate rezultatele dai click pe primul iar acesta se deschide intr-o fereastra noua. Asta se intampla temporar apoi isi revine.

| Harabula_Cosmin_1997 a răspuns:

Descarca de pe net un antivirus. Dai o scanare completa de sistem.