| darkness20 a întrebat:

Am o problema cu laptopul. cu placa video gt310m cand stau normal temperatura e de 50-55 grade celsius si cand intru in jocuri ajunge si in 100 si se stinge, care e problrema

Răspuns Câştigător
| imaqtpie a răspuns:

Praf + caldură mare afară. Trebuie curățat și încearcă să pui ceva deasupra să nu stea pe ventilator.

3 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Probabil nu mai funcționează ventilatorul, viteza lui a scăzut foarte mult sau s-a adunat foarte mult praf și mizerie pe la găurile de aerisire.

| octav005 a răspuns:

Cred ca pasta termoconductoare de la placa video. trebuie schimbata/

| darkness20 explică (pentru octav005):

Il voi duce cat mai devreme la un service