| Gergely_Eduard_2000 a întrebat:

Am o problema cu laptopul de gaming. Il am de 4 luni și acum am o problema cu el ca nu porneste. Cand introduc încărcătorul se aprinde ledul de incarcator si ultima data a fost incarcat 100%. Cand dau pe butonul de power, becul de pornire ticaie odata albastru(ca e incarcat 100%) si se opreste cum n-ar mai avea curent. Și nici nu face nimic ecranul. Am și un port usb in el cu albastru care are mereu curent, dar acum nu mai are numai cu incarcatorul in el.

1 răspuns:
| gabicoo a răspuns:

Dacă îl ai de 4 luni înseamnă că e în garanție. Mergi cu el la magazinul de unde l-ai achizitionat cu factura + bonul de casă și lasă-în service.
Genul ăsta de problemă la un laptop nou trebuie remediată de un specialist.
Dacă ești minor mergi cu unul din părinți.