| Adella05 a întrebat:

Am o problema cu laptopul(HP presario CQ 62, windows 7).Nu mai detecteaza nici o retea de internet,nici a mea, nici celelalte din bloc.In dreptul iconitei de wireless apare un x rosu.Imi scrie no conections are available si troubleshooting couldn't identify the problem.Nu cred ca este de la wifi caci nici pe celelalte din zona nu le mai detecteaza.Ce e de facut?

11 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai porneste nene placa de retea, ca e oprita!

| Adella05 explică (pentru K0sti):

Este pornita!

| K0sti a răspuns (pentru Adella05):

Ia vezi, apare instalata! Poate e disable!

| Adella05 explică (pentru K0sti):

Este disable insa am constatat ca am alta problema.Nu pot sa o fac enable pentru ca ori de cate ori as apasa pe butonul de wireless de pe tastatura ledul ramane rosu si imi apare de fiecare data WLANbig grinisabled

| K0sti a răspuns (pentru Adella05):

Pai foloseste combinatia magica Fn+tasta wireless!

| Adella05 explică (pentru K0sti):

Tot disabled imi apare

| K0sti a răspuns (pentru Adella05):

Click dreapta pe ea > enabled!

| Adella05 explică (pentru K0sti):

Singurele optiuni la click dreapta sunt turn WLAN OFF si Turn all devices off

| K0sti a răspuns (pentru Adella05):

Greu de spus fara sa vad! Dezinstaleaza placa de retea si reinstaleaz-o! Cu asta: http://www.epasystems.ro/iobit-uninstaller-3/

Răspuns utilizator avertizat
| Nelutzu222 a răspuns:

Incearca sa reinstelezi driverul de la placa de wifi, daca nu merge nici asa probabil ca s-a dus placa wifi