| Nitu_Violeta_1997 a întrebat:

Am o problema cu laptopul, se inchide dupa maxim 10 minute dupa ce scot incarcatorul, chiar daca bateria e full, il deschid si mai mult de 10 secunde nu sta aprins, apoi trebuie conectat la incarcator. Care ar fi problema?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te-a lasat bateria(acumulatorul). Trebuie alta noua.

| lpavel a răspuns:

Trebuie curatat! S-a infundat ventilatia, curata-l sau du-l la un service! Daca-l folosesti asa mult timp vor aparea probleme mai grave! O zi buna!

| Eduarrdinno a răspuns:

Pai poate sa fie si din prostia ta. Si eu am laptop de 4 ani si bateria ma tine peste 3 ore. Pun pariu ca tu ai tinut bateria in laptop si incarcatorul. Este logic ca in cateva luni bateria te va lasa si te va tine 5-6 minute. Shimba bateria si de data asta nu o mai tine in laptop in timp ce este conectat si incarcatorul.

| Nitu_Violeta_1997 explică (pentru Eduarrdinno):

Recunosc ca am facut greseala asta, desi stiam ca nu e bine.dar, totusi..am avut laptop 3 ani si nu am avut probleme cu bateria, si am am facut aceeasi greseala, nu s-a intamplat niciodata asa. Cel care il am acum are mai putin de un an. NU stiu ce sa mai cred.

| Eduarrdinno a răspuns (pentru Nitu_Violeta_1997):

Pai nu toate laptop-urile sunt asa de rezistente. Aici depinde si releul de pe placa de baza (este acela care coordoneaza tot ce tine de alimentare). La un Hp 625 cum am eu, costa 140 lei la tine nu stiu. Poate sa fie mai ieftin sau mai scump. Dar manopera costa aproape cat piesa. Nu ai ce face. Suporta consecintele. Bafta!

Funda?

| magazindecadouri a răspuns:

Poti veni cu el la noi sa vedem ce are.

| marymaria277 a răspuns:

Bateria e veche si trebuie schimbata. Chiar daca iti arata ca e incarcat 100%, bateria nu mai are multa putere si trebuie sa o schimbi.Una e in jur de 2-3 milioane. Depinde de model. Funda?