| Myr3ll1994 a întrebat:

Am o problema cu memory cardul la play station 2, deci pornesc consola introduc jocul in consola ii dau drumul totul este ok si cand colo imi zice ca nu am introdus memory cardul in consola, am scos cardul si l-am bagat din nou si tot asa. Am bagat alt joc tot asa imi scrie. Ce s-a intamplat si cum pot rezolva asta?

2 răspunsuri:
| mikkhhell a răspuns:

In cazul asta ori nu face sine contact cardul in slotul pentru card (slotul ori are un piciorus stramb, ori sunt oxidate piciorusele de la acest slot), ori s-a defectat driverul care citeste cardul (circuitul integrat care este responsabil cu citirea cardului), in ambele cazuri trebuie sa te adresezi unui specialist in domeniu pentru a rezolva situatia (poti incerca la un atelier de reparatii electronice sau unui centru de reparat telefoane mobile, deoarece circuitul integrat care citeste cardul este asemanator cu cele din telefoanele mobile, deasemeni mai poti incerca la reprezentanta firmei care a construit play stationul tau), in niciun caz sa incerci sa-l repari singur pentru ca risti sa-l defectezi mai tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mah
trebuie dus la reparat
sau ti virusat